صفحه اصلی > پرستاری و مطالبات جامعه پرستاری : ۳۰۰ میلیارد تومان، پاداش کادر درمانی درگیر با کرونا

۳۰۰ میلیارد تومان، پاداش کادر درمانی درگیر با کرونا

رئیس سازمان برنامه و بودجه، جزئیات تخصیص ۴۷۰۰میلیارد تومان از اولین بخش اعتبار یک میلیارد یورویی مقابله با کرونا را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «محمد‌باقر نوبخت» با بیان اینکه،‌ بخشی از معادل ریالی یک میلیارد یورو به حساب خزانه واریز شد، گفت: امروز ۱۵ برنامه ای که از سوی وزارت بهداشت و درمان به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد بررسی و در نهایت این برنامه‌ها مورد تایید کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت.

به گفته معاون رئیس جمهور؛ برای اینکه بتوانیم اعتبارات  لازم را اختصاص دهیم تا کارها زودتر شروع شود، ۴۲۰۰ میلیارد تومان برای تامین داروهای مورد نیاز، کیتهای آزمایشگاهی و همچنین ‌تجهیزات بخش درمان و بهداشت و همچنین حفاظت شخصی کادر درمان اختصاص  پیدا کرد.

 نوبخت گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم مشخصا برای بیمارستان هایی است که مستقیما درگیر کرونا هستند، ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای پاداش بخش کوچکی از خدمات بزرگ کادر درمانی اختصاص پیداکرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین به تخصیص اعتبارات لازم به صندوق بیمه بیکاری اشاره کرد‌ و گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک  به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت، هفته آینده نیز ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر به این صندوق کمک می‌شود.

 نوبخت اظهار امیدواری کرد که‌ مجموعه این مساعی حفاظت لازم را برای مردم دربرابر بیماری کرونا ایجاد کند.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

آغاز همکاری هیات مدیره نظام پرستاری تهران با شهرداری/از دیدار با مدیران شهری تا برپایی غرفه های سلامت درمیادین اصلی شهر

اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ به منظور همکاری با شهرداری تهران با  حمید صاحب، مدیرکل سلامت شهرداری تهران دیدار و درزمینه همکاری متقابل گفت و گو کردند.

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

اجرای قانون تعرفه‌گذاری با وجود پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری متوقف شده است

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری تهران، گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری با توجه به پیگیری‌های متعدد سازمان نظام پرستاری متوقف شده و مراحل بعدی این قانون تاکنون پرداخت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید