صفحه اصلی > وزارت بهداشت : ۲۵۷۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید و تحت مراقبت ویژه

۲۵۷۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید و تحت مراقبت ویژه

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وجود ۲۵۷۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید و تحت مراقبت ویژه خبر داد و گفت: تا کنون یک میلیون و ۶۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، دکتر «کیانوش جهانپور» با بیان این‌که از دیروز تا امروز( ۱۷ خرداد ماه) ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده است، گفت: مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسید.

وی افزود: از دیروز تا امروز (۱۷ خرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده است که ۵۲۷ مورد بستری شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: بر این اساس مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

جهانپور با بیان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند، ادامه داد: بر این اساس مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۸۲۰۹ نفر رسید.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که وضعیت خوزستان همچنان قرمز است، گفت: استان‌های هرمزگان و کرمانشاه نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. 

جهانپور یادآور شد: در عین حال در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۶ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید-۱۹ داشته‌اند.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید