صفحه اصلی > سایر : پرستاری

پرستاری

پرستاری

پرستاری یک حرفه کاملاً تخصصی است ، که به طور مداوم برای رفع نیازهای جامعه در حال پیشرفت است. برای اطمینان از دقیق ترین تشخیص ،پرستار ها در حال آموزش مداوم در مورد مسائل مهم بهداشتی هستند. پرستاران در حفاظت از بهداشت عمومی ضروری هستند و نقش به سزایی دارند.

پرستاری را می توان به عنوان یک هنر و یک علم توصیف کرد. به دلیل طیف گسترده ای از تخصص ها و مهارت های پیچیده در حرفه پرستاری ، هر پرستار از نقاط قوت ، اشتیاق و تخصص خاصی برخوردار خواهد بود.

با این حال ، پرستاری دارای یک ویژگی اخلاقی است: در ارزیابی بیمار ، پرستاران فقط نتایج آزمون را در نظر نمی گیرند. از طریق تفکر انتقادی مثال زدنی در فرآیند پرستاری ، پرستاران از قضاوت خود برای ادغام داده های عینی با تجربه ذهنی نیازهای بیولوژیکی ، جسمی و رفتاری بیمار استفاده می کنند. این اطمینان می دهد که هر بیمار ، از بیمارستان شهر گرفته تا مرکز بهداشت جامعه ، بدون توجه به اینکه کیستند و یا در کجا قرار دارند ، بهترین مراقبت را دریافت می کند.

پرستاران دقیقاً چه کاری انجام می دهند؟

مشخصه اصلی یکپارچه سازی در هر نقش مهارت و انگیزه ای است که برای پرستاری لازم است. از طریق نظارت طولانی مدت بر رفتار بیماران و تخصص مبتنی بر دانش ، پرستاران در بهترین حالت می توانند دیدگاهی همه جانبه در مورد وضعیت سلامتی بیمار داشته باشند.

چه نوع پرستاری وجود دارد؟

همه پرستاران یک برنامه دقیق آموزش و مطالعه گسترده را به پایان می رسانند و با استفاده از ارزش های اصلی فرایند پرستاری مستقیماً با بیماران ، خانواده ها و جوامع کار می کنند.

روند پرستاری چیست؟

فارغ از اینکه رشته یا تخصص آن ها چیست ، همه پرستاران از همان روند پرستاری استفاده می کنند. یک روش علمی طراحی شده برای ارائه بهترین در مراقبت از بیمار ، از طریق پنج مرحله ساده.

۱- ارزیابی : پرستاران بیماران را بر اساس عمیق فیزیولوژیکی ، اقتصادی ، اجتماعی و سبک زندگی ارزیابی می کنند.

۲- تشخیص: با در نظر گرفتن دقیق علائم جسمی و رفتار بیمار ، پرستار تشخیص می دهد.

۳- نتایج / برنامه ریزی : پرستار از تخصص خود برای تعیین اهداف واقع بینانه برای بهبودی بیمار استفاده می کند. این اهداف سپس از نزدیک کنترل می شود.

۴- اجرا : با اجرای دقیق برنامه مراقبت ، پرستاران تضمین کننده بودن مراقبت از بیمار هستند در حالی که با دقت پیشرفت آنها را ثبت می کنند.

۵- ارزیابی نهایی: با تجزیه و تحلیل دقیق اثربخشی برنامه مراقبت و مطالعه پاسخ بیمار ، پرستار برنامه را برای دستیابی به بهترین نتایج بیمار تنظیم می کند.

admin

پست های مرتبط

کمبود ۶ میلیون پرستار در جهان

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرستاران را از مهم ترین منابع انسانی نظام سلامت خواند و اعلام کرد: کمبود گروه پرستاری توسط سازمان بهداشت جهانی، اصلی ترین مشکل کمبود نیروی انسانی نظام های سلامت است.

۲۷ خرداد ۱۴۰۲

پیام تبریک اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ به مناسبت عید نوروز

، اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران به مناسبت آغاز سال جدید بیانیه ای را منتشر کردند .

اجرای قانون تعرفه‌گذاری با وجود پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری متوقف شده است

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری تهران، گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری با توجه به پیگیری‌های متعدد سازمان نظام پرستاری متوقف شده و مراحل بعدی این قانون تاکنون پرداخت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید