صفحه اصلی > وزارت بهداشت : وعده افزایش حقوق نیروهای شرکتی وزارت بهداشت در مهر ماه

وعده افزایش حقوق نیروهای شرکتی وزارت بهداشت در مهر ماه

معاون وزیر بهداشت گفت: تامین اعتبار افزایش حقوق، تنها برای استخدامی‌ها پیش بینی شده بود و ما موضوع افزایش حقوق نیروهای شرکتی را از طریق سازمان مدیریت پیگیر هستیم و امیدواریم این موضوع نهایتا تا اول مهر محقق شود.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «علیرضا رئیسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به ابلاغ افزایش حقوق نیروهای رسمی فعال در حوزه سلامت، همه معاونین وزارت بهداشت متفق‌القول بودند که باید حقوق همه نیروها از جمله نیروهای شرکتی افزایش پیدا کند.

وی گفت: تامین اعتبار افزایش حقوق، تنها برای استخدامی‌ها پیش بینی شده بود و ما موضوع افزایش حقوق نیروهای شرکتی را از طریق سازمان مدیریت پیگیر هستیم و امیدواریم این موضوع نهایتا تا اول مهر محقق شود.

رئیسی افزود: تبدیل وضعیت تعدادی نیروهای بهداشت هستند، از سویی فرسودگی و خستگی کادر درمان و بهداشت و از سوی دیگر طاقت فرسا بودن خدمات نیروهای بهداشت باعث شد تا دولت مجوز استخدام بدهد. طی روزهای گذشته مجوز استخدام ۳۰۰۰ نیرو داده شد، توجه داشته باشید که اکنون ۲۲هزار نیروی فعال در بخش خصوصی داریم که برای جذب آنها سازمان مدیریت باید مجوزهای بیشتری بدهد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: در حال حاضر در زمینه پرداخت حقوق نیروهای شرکتی هم با مشکل مواجهیم که باید دولت توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد، باید توجه داشت که در همین مدت حدود ۱۸۰۰ تخت آی سی یو به مراکز درمانی افزوده شد که هر تخت نیازمند ۴ پرستار است.

وی با بیان اینکه با کمبود نیرو مواجه هستیم افزود: با توجه به شیوع کرونا نیروهای قرارداد موقت و ۸۹ روزه را جذب کردیم که در صورت ارائه مجوز جذب، تبدیل وضعیت صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید