صفحه اصلی > حوادث و بلایا و فرهنگی ، هنری ، ورزشی : وزیر بهداشت پوستر «مدافعان سلامت» را رونمایی کرد/ تجلی مقاومت در ایثارگری‌های کادر درمان

وزیر بهداشت پوستر «مدافعان سلامت» را رونمایی کرد/ تجلی مقاومت در ایثارگری‌های کادر درمان

 آیین رونمایی از پوستر بخش «مدافعان سلامت» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «مقاومت» با حضور سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیماسادات لاری‌پور؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت، مهدی عظیمی میرآبادی؛ دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، سردار عبدالرضا آزادی؛ معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین، کیانوش جهانپور؛ رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، یاشار نادری؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح و سایر مدیران این رویداد سینمایی، عصر روز گذشته در ساختمان وزارتخانه بهداشت در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این نشست، سعید نمکی با اشاره به لزوم انعکاس فداکاری‌های کادر درمان و بهداشتی کشور در مبارزه با ویروس کرونا، گفت: روایت فتح روایت عاشقی، دلدادگی و زیبایی است.

وزیر بهداشت نگاه هنرمندانه و متعهدانه را یکی از ملزومات انعکاس جانفشانی‌های کادر درمان و بهداشتی دانست و ادامه داد: هر دوربینی لیاقت حضور در این صحنه‌ها را ندارد. ثبت این لحظه‌ها چشم پاک می‌خواهد. همه آن صحنه‌ها روایت عظمت و رهایی از این کالبد خاکی بود. تصویرگری این صحنه‌های رهایی و دلدادگی کار هر کسی نیست و هر دلی این لیاقت را ندارد که این صحنه‌ها را برای نسل‌های آینده ثبت کند.

* مقاومت در ایثارگری‌های کادر درمان متجلی شده است

در ادامه این مراسم، محمدیاشار نادری؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز اظهار کرد: مقاومت و مسأله مقاومت را امروز در ایثارگری‌هایی که در شبکه بهداشت و درمان رخ داده، شاهد هستیم؛ از همین رو وظیفه خودمان ‌دانستیم در بخشی از جشنواره این موضوع را جانمایی کنیم.

در این مراسم کیانوش جهانپور؛ رییس مرکز روابط‎‌عمومی و اطلا‌‎ع رسانی وزارت بهداشت نیز با اشاره به ضرورت مستندسازی آوینی‌گونه رشادت‌های کادر درمان و بهداشتی کشور در مقابله با کرونا، گفت: گرچه وزارت بهداشت از تصدی‌گری در اجرای جشنواره‌ها پرهیز دارد اما به دلیل ویژگی‌های ارزشمند و نگاه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به ارزش‌های انسانی و اسلامی، در بخش مدافعان سلامت با این جشنواره همکاری می‌کند.

وی افزود: بعد از انقلاب‌‌اسلامی، کشور در برهه‌های مختلف اعم از جنگ‌تحمیلی و تحریم با چالش‌های جدی مواجه شد که روحیه مقاومت و تاب‌آوری ملت سبب شد همه چالش‌ها را یکی پس از دیگری به سلامت پشت سر بگذارد. امروز نیز در موضوع مبارزه با بیماری کرونا ، با استفاده از همین روحیه مقاومت به دستاوردهای کم‌نظیری رسیده است.

بخش مدافعان سلامت در لبیک به رهبری متولد شد

عظیمی میرآبادی با اشاره به بخش مدافعان سلامت این جشنواره، تأکید کرد: این بخش در لبیک به پیام رهبری ایجاد شد. اصراری که ما داریم این است که متناسب با موضوعات جشنواره بهترین آثار را انتخاب کنیم نه اینکه این آثار حتماً ایرانی باشد. بحث رعایت و قوانین ستاد ملی مبارزه با کرونا همواره به ما گوشزد شده است از همین رو سعی می‌کنیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله دِین خود را به این جامعه بزرگ ایثارگر ادا کند، قطره‌ای از این ایثار را بتواند در قالب‌های مختلف هنری مستند کند و در مقابل منظر ملت بزرگ خودمان و جهان قرار بدهد. از حمایت و عنایت دکتر نمکی هم تشکر می‌کنم.

در پایان این مراسم با حضور سعید نمکی؛ وزیر بهداشت از پوستر بخش «مدافعان سلامت» شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت رونمایی شد. محمدرضا رسولی طراح این پوستر است.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

admin

پست های مرتبط

فوتسال آقایان – والیبال بانوان

هیأت مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ برگزار می کند: فوتسال آقایان پنجشنبه…

دیدار هیات مدیره نظام پرستاری تهران با رییس فدراسیون شطرنج

اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران با رییس فدراسیون شطرنج دیدار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید