صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : وزارت بهداشت تمام پرستاران شاغل را واکسینه کند

وزارت بهداشت تمام پرستاران شاغل را واکسینه کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی، همایون سامه‌یح نجف‌آبادی در خصوص به اولویت‌بندی‌های واکسیناسیون کرونا و اجرای آن در کشور، گفت: همچنان که پیشتر هم تاکید داشتم، بهتر و هم البته لازم است که تمام پرستاران شاغل واکسیناسیون شوند.

وی افزود: واکسیناسیون برای تمام پرستارانی که به هر نحوی در مراکز درمانی خدمت می‌کنند لازم است. چه آنهایی که در بخش‌های مخصوص کرونا هستند و چه کسانی که در بخش‌ها سایر خدمت‌رسانی می ‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهارکرد: تا آنجا که بنده اطلاع دارم، واکسیناسیون تمام کادر درمان در برنامه وزارت بهداشت است. اما از آنجا که تعداد متقاضیان واکسن بسیار زیاد است، مسائلی گفته می‌شود. لازم به تذکر است که گروه‌های آسیب‌پذیر نیازمند واکسن هستند. افتراق گذاشتن سالمندان، معلولین و کادر درمان سخت است زیرا هرکدام به نحوی در معرض خطر هستند و ممکن است جانشان را از دست بدهند.

نجف‌آبادی بیان کرد: گمان بنده این است که واکسیناسیون طبق برنامه پیش می‌رود. متاسفانه تعداد واکسن در کشور به اندازه لازم نیست و واردات واکسن با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است.

وی افزود: در حال حاضر هلال احمر تلاش دارد تعدادی واکسن از چین وارد کند که در مورد تایید آن‌ها توسط سازمان بهداشت جهانی حرف است. آمارهای دیگر کشورها را می‌بینیم که از واکسن چینی استفاده می‌کنند و مشکلاتشان هنوز پابرجاست.

وی در پایان تاکید کرد: باید تمام پرستارانی که شاغل هستند واکسینه شوند. ما این موضوع را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

admin

پست های مرتبط

حضور اعضای ششمین دوره هیئت مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ در آیین بزرگداشت مقام پرستار

در مراسم بزرگداشت مقام پرستار روز چهارشنبه، یکم آذر ماه که به…

۲ آذر ۱۴۰۲

تجمع روز چهارشنبه جامعه پرستاری کشور از مردم و کادر درمان غزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات مدیره نظام پرستاری تهران، علی عباسی…

۲۶ مهر ۱۴۰۲

لیست صندوق های ثابت و سیار جهت شرکت در انتخابات نظام پرستاری منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، ششمین دوره انتخابات هیات…

۶ مهر ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید