صفحه اصلی > انجمن های پرستاری و استخدامی : واکسن کرونا با اولویت کادر درمان و بیماران زمینه‌ای تزریق می‌شود

واکسن کرونا با اولویت کادر درمان و بیماران زمینه‌ای تزریق می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری تهران به نقل از ایرنا؛ سیماسادات لاری در نشست با تشکل‌های دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه باید تا آخر سال از واکسن خارجی استفاده کنیم، اظهار داشت: به دنبال این هستیم مطمئن‌ترین واکسن از مطمئن‌ترین راه‌ها وارد کشور ‌شود.

وی ادامه داد: برای ما یک نفر فوتی هم زیاد و مهم است، از همین رو تلاش می‌کنیم تزریق واکسن سریع‌تر در کشور انجام گیرد و در مرحله نخست از واکسن خارجی استفاده می‌کنیم.

لاری تصریح کرد: در کنار آن، مسیر تولید واکسن داخلی را نیز پیگیری می‌کنیم که پیش‌بینی می‌شود واکسن داخلی تا آخر بهار سال آینده آماده شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تلاش‌های کشور در جهت تولید واکسن کرونا، تصریح  کرد: یک پروژه مربوط به تهیه واکسن برکت است که مرحله اول فاز بالینی را به خوبی پشت سر گذاشته و وارد مرحله دوم می‌شود.

لاری ادامه داد: واکسن رازی دیگر واکسن داخلی است که در دست تولید است و به تازگی وارد مرحله اول شده است.

وی، مشارکت ایران با کشور کوبا در تهیه واکسن کرونا را از دیگر برنامه‌های کشور برای دست‌یابی به این واکسن اعلام کرد و گفت: کوبا ،کشور مهم و قدرتمندی در زمینه تولید واکسن است و ظرف سه هفته آینده عملیات انتقال دانش این واکسن به کشور انجام می‌گیرد.

لاری با تاکید بر اینکه در موضوع واکسن کرونا باید فضای سیاسی و هیجانی را به سمت فضای علمی هدایت کنیم، خاطرنشان کرد: فضای ایجاد شده که واکسن‌ها باید تاییدیه سازمان بهداشت جهانی داشته باشد، اما باید این حقیقت را درک کرد که هیچ زمانی نیاز به واکسن به این ضرورت وجود نداشته است از همین رو واکسن‌هایی که تولید شده‌اند مجوز اورژانسی سازمان جهانی بهداشت را دارند و در شرایط کنونی نعمت بزرگی به شمار می‌روند.

به گزارش ایرنا، در این نشست به برخی مسائل و موضوعات حوزه فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی پرداخته شد.

شرکت در جلسه هیات رییسه، افتتاح مرکز نیکوکاری و سلف‌سرویس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از دیگر برنامه‌های سفر روز شنبه ۱۸ بهمن سخنگو و معاون فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این استان بوده است

admin

پست های مرتبط

مهلت ثبت‌‎نام انتخابات نظام پرستاری تمدید شد

براساس پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری، مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات نظام پرستاری تمدید شد.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

دیدگاهتان را بنویسید