صفحه اصلی > علمی : واکسن ضد کرونای چین در بیمارستان پکن آزمایش می‌شود

واکسن ضد کرونای چین در بیمارستان پکن آزمایش می‌شود

واکسن ضد کرونای موسسه میکروبیولوژی تحت آکادمی علوم چین به مرحله آزمایش‌های انسانی رسید.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران به نقل از شینهوا، واکسن ضد کرونای موسسه میکروبیولوژی تحت آکادمی علوم چین به مرحله آزمایش‌های انسانی رسید. 

موسسه میکروبیولوژی تحت آکادمی علوم چین در بیانیه‌ای گفت: مقامات چینی آزمایش یک واکسن دیگر علیه COVID-19 را  تصویب کرده‌اند.

طبق اعلام این موسسه که اصلی‌ترین تولیدکننده واکسن است، واکسن پروتئین نوترکیب با مجوز تحقیقات بالینی از طرف اداره ملی داروهای پزشکی به آزمایش انسانی خواهد رسید.

محققان آزمایشات بالینی این واکسن را در بیمارستان‌های Chongqing و پکن آغاز می‌کنند تا مشخص کنند که آیا این واکسن برای استفاده در انسان ایمن است یا خیر.

این سومین واکسن COVID-19 است که توسط محققان چینی برای ورود به کارآزمایی بالینی ساخته شده است. قبلاً یک واکسن آدنوویروس و چهار واکسن غیرفعال برای آزمایشات انسانی در چین تأیید شده‌اند که برخی از آنها آزمایشات مرحله دوم را پشت سر گذاشته‌اند.

تاکنون پنج نامزد واکسن COVID-۱۹ برای آزمایش‌های بالینی در چین تأیید شده اند که طبق گفته وزارت علوم و فناوری، ۴۰ درصد کل واکسن‌هایی که به مرحله آزمایشات بالینی رسیده‌اند را  شامل می‌شود.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید