صفحه اصلی > کمیسیون بهداشت مجلس : واکاوی دقیق طرح تحول سلامت از برنامه‌های کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس یازدهم

واکاوی دقیق طرح تحول سلامت از برنامه‌های کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس یازدهم

نماینده نوشهر با بیان این‌که درباره نحوه اجرای طرح تحول سلامت انتقاداتی وجود دارد، افزود: باید نحوه اجرای این طرح مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد چون در حال حاضر هزینه‌هایی را بر بودجه کشور و نظام سلامت تحمیل کرده که باید بازدهی آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد. کمیسیون بهداشت در مجلس یازدهم با دقت موضوع طرح تحول سلامت را واکاوی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «محمدعلی محسنی بندپی» اظهار کرد: بررسی اقدامات دولت برای مقابله با شیوع کرونا و نحوه اجرای طرح تحول سلامت از اولویت‌های کاری کمیسیون بهداشت در مجلس یازدهم خواهد بود.

وی با تاکید بر این‌که کمیسیون‌های مجلس در دوره یازدهم فعالیت جدی‌تری خواهند داشت، گفت: ما در مجلس یازدهم می‌خواهیم با فعال کردن کمیسیون‌های تخصصی فرمایش مقام معظم رهبری و امام را که باید مجلس در راس امور باشد را به معنای واقعی اجرا کنیم. رویکرد مجلس یازدهم به موضوعات کارشناسانه خواهد بود. قرار است در مجلس یازدهم کمیسیون‌ها قدرت گرفته و نگاه‌ها تخصصی و علمی باشد.

این نماینده مجلس درباره اولویت‌های کمیسیون بهداشت گفت: تاکید بر این است که باید وزارت بهداشت قوانین بالادستی را به درستی اجرا کند. ما با همین رویکرد بر عملکرد وزارت بهداشت در اجرای طرح‌هایی همچون پزشک خانواده، نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و نگاه به سلامت جامعه نظارت می‌کنیم و تاکیدمان بر این است که باید قوانین با دقت اجرا شود.

محسنی بندپی بررسی اقدامات دولت در کنترل ویروس کرونا را از دیگر اولویت‌های کمیسیون بهداشت برشمرد و گفت: با اقدامات انجام شده میزان مبتلایان و فوتی‌ها با ابتلا به کرونا کاهش پیدا کرد اما بعد از مدتی به دلایل مختلف انجام پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته نشد و اکنون شاهد افزایش آمار هستیم. ما با هماهنگی وزارت بهداشت و مجموعه دولت موضوع را به صورت کارشناسی بررسی می‌کنیم تا با اتخاذ تصمیماتی بتوان ضمن کنترل شیوع کرونا به کسب و کارهای مردم هم ضربه‌ای وارد نشود.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛ آمار مبتلایان کرونا تا روز سه‌شنبه پانزدهم مهر ماه/ افزایش باورنکردنی مبتلایان به کرونا+جزئیات

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز پانزدهم مهر ماه ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۱۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: کادر پرستاری در بحران کرونا خوش درخشیدند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کادر پرستاری در بحران کرونا خوش درخشیدند، گفت: از اینرو حق و حقوق پرستاران در این باره محفوظ است.

۶ مرداد ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید