صفحه اصلی > انجمن های پرستاری و استخدامی : نماینده مردم تهران در دیدار با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری تهران:پرستاران و پزشکان دو عنصر مکمل هم در حوزه درمان هستند/ ایثار و نوعدوستی پرستاران ایرانی مثال زدنی است

نماینده مردم تهران در دیدار با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری تهران:پرستاران و پزشکان دو عنصر مکمل هم در حوزه درمان هستند/ ایثار و نوعدوستی پرستاران ایرانی مثال زدنی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی شریفیان در دیدار با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری تهران ضمن اشاره به ایثار و فداکاری پرستاران در طول حدود یکسال گذشته و در مقابله با کرونا گفت: بدون شک پرستاران کشور نقش بسیار مهمی در کنترل بیماری در دوره‌های مختلف شیوع آن در کشور داشته اند که با همراهی پزشکان و مجموعه کادر خدمات و درمان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، معنای تازه‌ای به ایثارگری و نوعدوستی بخشیده اند.

وی افزود: پرستاران و پزشکان دو عنصر مکمل هم در حوزه درمان هستند و این از خودگذشتگی و همراهی با مردم در زمینه مقابله با کرونا از طرف جامعه پرستاری کشور مثال زدنی است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی اداری کشور ادامه داد: در این رابطه با شناختی که از همکاران خود در مجلس دارم می‌توانم بگویم اراده خوبی برای تحقق این امر وجود دارد و امیدوارم مجلس یازدهم در خصوص موضوع قوانین اجرا نشده در حوزه پرستاری گام‌های رو به جلویی بردارد.

وی تصریح کرد: البته این کار‌ها ممکن است سخت و زمان بر باشد، اما شدنی است و مسئولان کشور باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشند پرستاران عزیز با آسودگی خاطر و کمترین میزان دغدغه به خدمت ارزشمند خود ادامه دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به لزوم مردمی کردن مبارزه با بیماری منحوس کرونا هم گفت: پیشنهاد خوبی در این جلسه مطرح شد که از ظرفیت پرستاران با رعایت موازین قانونی و استلزامات مربوطه در مراقبت‌های خانگی و مشاوره به مبتلایان کرونا استفاده شود تا از حجم مراجعات مستقیم به بیمارستان‌ها کاسته شود و این موضوع باید با بررسی ابعاد مختلف آن تبدیل به یک پیشنهاد عملیاتی شده و با تأیید مراجع ذیربط به کار گرفته شود.

در ادامه این جلسه دکتر آرمین زارعیان رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در رابطه با مسائل اصلی پرستاران کشور گفت: اجرای صحیح و کامل قانون ارتقا بهره وری و بهره مندی پرستاران از مزایای مشاغل سخت و زیان آور، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، حذف شرکت‌ها از قرارداد پرستاران و عقد قرارداد مستقیم با وزارت تا طی مراحل اداری استخدام و رعایت کامل شرح وظایف آن‌ها در مراکزی که مشغول به فعالیت هستند از مهم‌ترین بخش‌های مطالبات این قشر است.

وی افزود: به تازگی مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر از پرستاران در کشور صادر شده است که امیدواریم در شرایط دشوار کنونی و با حجم بالای مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی، امور مربوط به این استخدام و بکارگیری سرعت بیشتری پیدا کند.

در این جلسه همچنین رضا لاری پور معاون دانشگاه علوم پزشکی ارتش به ارائه دغدغه‌های موجود جامعه درمانی کشور در زمینه‌های مختلف کاری این عزیزان پرداخت.

در پایان این جلسه همچنین مقرر شد مسائل پرستاران از طریق سازمان نظام پرستاری بیش از گذشته در اختیار نماینده مجلس قرار گیرد تا برای رفع بخش اجتماعی این مشکلات برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.

admin

پست های مرتبط

مهلت ثبت‌‎نام انتخابات نظام پرستاری تمدید شد

براساس پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری، مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات نظام پرستاری تمدید شد.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

دیدگاهتان را بنویسید