صفحه اصلی > مطالبات جامعه پرستاری : نماینده سراوان: پیگیر ساماندهی قرارداد‌های ۸۹ روزه پرستاران هستیم/ پرستاران نیازمند موقعیت شغلی پایدار هستند

نماینده سراوان: پیگیر ساماندهی قرارداد‌های ۸۹ روزه پرستاران هستیم/ پرستاران نیازمند موقعیت شغلی پایدار هستند

یک نماینده مجلس گفت: وقتی قرارداد ۸۹ روزه با پرستاران بسته می‌شود، یعنی اینکه نیاز به نیروی پرستاری وجود دارد، منتها تلاش دارند این نیاز را با استخدام ناقص رفع کنند.

 به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهر ان،«ملک فاضلی»، نماینده سراوان و مهرستان، با بیان اینکه شاید پرستاران را بتوان موثرترین نیروی درمان توصیف کرد، گفت: در نظام آموزشی ما سال‌ها وقت و هزینه صرف شده تا نیروی متخصص تربیت شود تا به کار جامعه بیایند. پرستاران مانند درختان رسیده‌ای هستند که به بار نشسته‌اند، اما میوه آنها را دیگران می‌چینند و نمود آن را در مهاجرت و به کارگیری گروه‌هایی از آنها در کشور‌های دیگر شاهد هستیم.

او ادامه داد: این درست است که چابک‌سازی دولت در سال‌های اخیر پیگیری شده است، اما این چابک‌سازی را نباید در بخش‌های مهمی مانند بخش درمان و آموزش بدون درنظر گرفتن ملاحظات ویژه پیاده کرد، به گونه‌ای که شاهد بروز مشکلاتی باشیم.

این نماینده مجلس از در کنار هم قرار دادن این مباحث اینطور نتیجه گرفت که لازم است از تخصص و مهارت نیروی تربیت شده‌ای مانند پرستاران در راستای رفع مشکلات بهره گرفت و طبیعتا برای این کار لازم است مشکلات معیشتی این قشر رفع شود. برای این کار باید موقعیت شغلی پایداری برای این افراد به وجود آورد.

او ادامه داد: ما شاهد از خودگذشتگی پرستاران در ماه‌های اخیر که کرونا در ایران شایع شد بودیم. این از خودگذشتگی البته محدود به این زمان نیست و آنها همواره ایثار می‌کنند، منتها ایثار آنها که منجر به شهادت تعدادی از این عزیزان شد، در این ماه‌ها بیشتر نمود یافت. شایسته نیست این افراد که نقش مهمی در اجتماع دارند همچنان درگیر مشکل باشند.

فاضلی با اشاره به قرارداد‌های ۸۹ روزه که مورد اعتراض پرستاران است، گفت: وقتی قرارداد ۸۹ روزه با پرستاران بسته می‌شود، یعنی اینکه نیاز به نیروی پرستاری وجود دارد، منتها تلاش دارند این نیاز را با استخدام ناقص رفع کنند.

او تاکید کرد: با تشکیل کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موضوعات مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. در وهله اول کرونا را در کانون توجه قرار می‌دهیم و عملکرد‌ها در این زمینه را بررسی می‌کنیم. پیشگیری اولویت دیگر ماست و در کنار این مسائل، موضوعات اساسی مانند وضعیت کار و معیشت کادر درمانی ازجمله پرستاران نیز مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

Top of Form

admin

پست های مرتبط

تعدیل نیروهای پرستاری که در زمان کرونا دست دولت را گرفتند ناجوانمردانه و به دور از انصاف است

استخدام پرستاران امر استراتژیکی است به گزارش باشگاه خبری پرستاران جوان؛ امین…

دیدگاهتان را بنویسید