صفحه اصلی > انجمن های پرستاری و استخدامی : شهدای سلامت آگاهانه پا در مسیر شهادت گذاشتند

شهدای سلامت آگاهانه پا در مسیر شهادت گذاشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری تهران به نقل ازایرنا،‌ آیین رونمایی از ۱۰ مستند با موضوع مدافعان سلامت و تجلیل از شهدای مدافع سلامت روز دوشنبه با حضور سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

 اوحدی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و ولادت حضرت فاطمه(س) گفت: کوچ کردن از این دنیا و زندگی پس از مرگ یکی از مهمترین دغدغه‌های همه انسان‌ها است. خداوند در قرآن در پاسخ به این مسئله تأکید کرده که هیچ انسانی از زمان و مکان مرگ خود خبر ندارد.
 
وی افزود: با همه این مسائل خداوند قدرت انتخاب را به انسان داده‌ که مسیر زندگی خود را انتخاب کند. در این مسیر چند دسته انسان وجود دارند، افرادی که با انتخاب‌های غلط سقوط می‌کنند، افرادی که در بستر کمال تلاش می‌کنند تا انتخاب‌های خوبی انجام دهند و افرادی که بهترین انتخاب‌ها را انجام می‌دهند. انتخاب این بهترین‌ها اتفاقی نیست و انسان‌های ویژه‌ای توفیق بهترین انتخاب‌ها را به دست می‌آورند که نمونه اصیل و کامل چنین انسان‌هایی شهدا هستند.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: شهید سردار سلیمانی جمله‌ای دارد که می‌گوید باید شهید باشی تا شهید شوی. این جمله معنای عمیقی دارد، یعنی شهدای ما از پیش می‌دانستند که شهید می‌شوند و شهادت انتخاب آنان بوده است. وقتی وصیت‌نامه شهدا را می‌خوانیم مشخص است که این عزیزان از دنیای دیگری با ما سخن می‌گویند.

وی افزود: در این مدت خدمت خانواده‌های گرامی هر کدام از شهدای سلامت که رسیده‌ایم روایت‌های متعددی را درباره فداکاری این شهیدان شنیده‌ایم، همه این شهدا تا لحظه آخر بالای سر بیماران خود مانده‌اند و حاضر به ترک کردن بیماران و محل خدمت خود نبوده‌اند.

اوحدی با اشاره به رونمایی از ۱۰ مستند با موضوع مدافعان سلامت گفت: این اقدام مبارک با حسن سلیقه‌ دست‌اندرکاران آن در طلیعه دهه مبارک فجر انجام شده است. جامعه بزرگ پزشکی و پرستاران همواره زحمات بسیار زیادی برای جامعه کشیده‌اند ولی این زحمات چندان دیده نشده بود تا اینکه در شرایط فعلی عظمت و قداست کار آنان به خوبی برای جامعه مشخص شد و امروز تمام مردم قدردان آن‌ها هستند و خداوند به برکت ایثارگری‌های جامعه سلامت کشورمان عزت را به آنان اعطا کرد.

خدمت رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران افتخار بزرگی است
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم تأکید کرد: خدمت رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران افتخار بزرگی است که نصیب کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران شده است و به مسئولان و کارکنان این نهاد ارزشی بابت چنین افتخاری تبریک می‌گوییم.

سیما سادات لاری افزود: در طول همه‌گیری ویروس کرونا شاهد افزایش وفاق و همدلی در بین ملت بودیم. ایثارگری همواره در کنار رشته پزشکی و پرستاری بوده است اما این همه‌گیری عاملی بود که باعث شده جلوه‌های ایثار به اوج خود برسد و برای مردم نمایان شود. همکاران ما در جامعه درمان با تأسی از شهدا و ایثارگران این مسیر را انتخاب کردند. پزشکان و جامعه درمان در جنگی نابرابر وارد شدند و علاوه بر خود خانواده‌هایشان را نیز در این مسیر درگیر کردند و خانواده این عزیزان نیز در این ایثارگری دخیل بودند و بی‌شک این موضوع نیز از صبر خانواده‌های معظم شهدا الگو گرفته شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسالت مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران در کنار مسئله خدمات رسانی را اشاعه و ترویج جلوه‌های ایثارگری دانست و گفت: در زمینه بیان ایثارگری‌های شهدای سلامت نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران خوش درخشیده است و این ایثار باید به هر شکل ممکن به خصوص از طریق هنر به جامعه معرفی شود.

در پایان این مراسم از پوستر این ۱۰ مستند رونمایی به عمل آمد و تعدادی از پرستاران و پزشکان مدافع سلامت تجلیل شدند.

admin

پست های مرتبط

مهلت ثبت‌‎نام انتخابات نظام پرستاری تمدید شد

براساس پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری، مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات نظام پرستاری تمدید شد.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

دیدگاهتان را بنویسید