صفحه اصلی > اورژانس پیش بیمارستانی : رییس اورژانس اعلام کرد ابتلای حدود ۱۲۰ تن از پرسنل اورژانس تهران به کرونا تا کنون

رییس اورژانس اعلام کرد ابتلای حدود ۱۲۰ تن از پرسنل اورژانس تهران به کرونا تا کنون

رییس اورژانس تهران با بیان اینکه تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران در زمینه کرونا خیلی بالاست، گفت: این ماموریت‌ها نیازمند لوازم اضافه است که باعث افزایش هزینه‌های اورژانس است و البته این هزینه‌ها در بودجه سال قبل دیده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، دکتر «پیمان صابریان» در نشست ویدئوکنفرانسی در پاسخ  به پرسشی درباره آمادگی اورژانس تهران برای ارایه خدمات به بیماران کرونا با توجه به افزایش موارد بروز بیماری طی چند روز اخیر، گفت: با توجه به افزایش بیماران کرونا، در سطح شهر تهران همچنان ۵۰ دستگاه آمبولانس مخصوص کرونا داریم که به بیماران در منزل خدمات ارایه می‌دهد و در صورت لزوم آنها را به بیمارستان می‌کند.

وی گفت: همچنان تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران در این زمینه خیلی بالاست. این ماموریت‌ها نیازمند لوازم اضافه است که باعث افزایش هزینه‌های اورژانس است و البته این هزینه‌ها در بودجه سال قبل دیده نشده است. نیروهای ما به صورت ۲۴ – ۲۴ در خدمت رسانی هستند و ساعت کاری آن‌ها بسیار بالا رفته است. نیروهای عملیاتی ما در سطح خوبی خدمات می‌دهند و امیدوارم بتوانیم مثمرثمر باشیم.

رییس اورژانس تهران درباره تعداد افرادی که در اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: حدود ۱۱۰ یا ۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس به کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع تعداد نیروهای علمیاتی ما ۲۶۰۰ نفر هستند. بنابراین آمار ابتلا در نیروهای اورژانس تهران تقریبا زیر پنج درصد است. البته میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا حدود ۲۰ درصد است. با پروتکشن خوبی که برای پرسنل فراهم شد، درصد ابتلای پرسنل‌مان به کرونا پایین‌تر است و این نشانه خوبی است؛ چراکه نیروهای ما تخصصی هستند و در صورت ابتلا، قابلیت جایگزینی ندارند و بنابراین نیاز است تمهیدات ویژه‌ای در رابطه با آنها بیندیشیم.

صابریان درباره تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران از ابتدای امسال تا کنون گفت: ما متوسط ماموریت روزانه‌مان بالای ۳۷۰۰ ماموریت بوده است. با توجه به آنکه به قرنطینه خانگی هم خدمات می‌دهیم، این موضوع باعث شده تعداد خدمات بالاتر رود و نیازمند ناوگان بزرگتری باشیم. اما در مورد ماموریت‌های ترافیکی در حال حاضر آمار تقریبا مشابه گذشته است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره سهم اورژانس تهران از برداشت اخیر وزارت بهداشت از صندوق ذخیره ملی، گفت: برای خرید تجهیزات مبلغی به ما ارایه نشده است، البته از ابتدای سال تاکنون دکتر نمکی و معاون توسعه به ما لطف کرده و مبالغی برای اورژانس تهران فرستاده‌اند، اما با توجه به کسری بودجه‌ای که امسال با آن مواجهیم، نیازمند همکاری و نگاه بهتری در بودجه‌ها هستیم تا بتوانیم امسال را بگذرانیم و کرونا نیز به تدریج کاهش یابد.

صابریان همچنین گفت: تظاهرات کرونا در افراد مختلف متفاوت است و ما بر اساس شرایط بیمار، خدمات و درمان‌های متفاوتی ارائه می‌دهیم. در حدی که بتوانیم افراد مبتلا را به شرایط پایدار برسانیم،‌ در خانه خدمات ارائه می‌کنیم.

وی درباره مشکلات اورژانس تهران در حوزه تجهیزاتی، گفت: در اورژانس تهران بین ۲۵ تا ۳۰ درصد بودجه‌مان کسری بودجه‌ داریم و پولی که به ما ارایه می‌شود، کفاف حقوق و اضافه کار نیروها را هم نمی‌دهد. البته برای خرید تجهیزات مشکل خاصی نداریم و مشکل‌مان بودجه‌ای و مالی است.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

ماجرای پرستاری که در جام جهانی سفیر کودکان سرطانی شد

یکی از تصاویری که در حاشیه بازی ایران و آمریکا در جام جهانی بازتاب زیادی پیداکرد، تصویر پرستاری بود که پلاکاردی با مضمون تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران و سلامت کودکان ایرانی در دست داشت.

دیدگاهتان را بنویسید