صفحه اصلی > فرهنگی ، هنری ، ورزشی : رونمایی از تندیس «فرشته مهر» و پیشنهاد تغییر نام یک خیابان به «مدافعان سلامت»

رونمایی از تندیس «فرشته مهر» و پیشنهاد تغییر نام یک خیابان به «مدافعان سلامت»

رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش از برگزاری جشنواره «فرشته مهر» با هدف  ارج نهادن به خادمان سنگر مقابله با بیماری کرونا خبر داد و گفت: این جشنواره توسط بیمارستان شهدای تجریش و با همکاری ستاد مبارزه با کرونای استان تهران برگزار می‌شود. 

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری هران، دکتر «رضا جلیلی خشنود» با اشاره به جزییات برگزاری جشنواره «فرشته مهر»، اظهار کرد: این جشنواره روز پنجشنبه ۸ خرداد ماه با حضور مسئولان لشکری و کشوری، نمایندگان مجلس، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و سایر مسئولان در بیمارستان شهدای تجریش برگزار می‌شود.

وی با اشاره به درگیری بیمارستان‌ها و کادر درمان کشور با بیماری کووید ۱۹ از ابتدای اسفند ۹۸، خاطرنشان کرد: در این میان بسیاری از نیروهای کادر درمان اعم از پزشک، پرستار، نیروهای پشتیبانی، آزمایشگاه، رادیولوژی، اداری، نقلیه، خدمات و غیره در معرض بیماری کرونا قرار گرفته و تعداد بسیار  زیادی از آنان در سراسر کشور به این ویروس آلوده شدند.

رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش با بیان این‌که طی این مدت بیش از ۳۰۰۰ نفر از کادر درمان آلوده و متأسفانه حدود ۱۱۰ نفر از نیروهای کادر درمان در این راه جان خود را از دست دادند، گفت: با هدف گرامیداشت یاد این عزیزان، تندیس «فرشته مهر» به عنوان نمادی از خدمات‌رسانی صادقانه نیروهای کادر درمان در بیمارستان شهدای تجریش همزمان با برگزاری جشنواره و با حضور مسئولان رونمایی می‌شود.

خشنود با اشاره به ارایه درخواست نام‌گذاری روز ۸ خرداد در گاهنامه به عنوان روز«مدافعان سلامت» به عنوان برنامه دیگر پیش‌بینی شده در این جشنواره، تصریح کرد: هم‌چنین روز ۸ خرداد با حضور مسئولان وزارت ارتباطات از تمبر «فرشته مهر» رونمایی خواهد شد.

وی هم‌چنین از ارایه درخواست تغییر نام خیابان «حمید» در محدوده بیمارستان شهدای تجریش به «مدافعان سلامت» یا «فرشته مهر»، آغاز ساخت تندیس سیمرغ سازمان نظام پزشکی برای نصب در میدان قدس(ابتدای خیابان شریعتی) به عنوان نماد مدافعان سلامت، تقدیر و تشکر از خدمات کارکنان بهشت زهرا در زمینه کفن و دفن بیماران مبتلا به کرونا، تقدیر از بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های درگیر بیماری کرونا و همچنین تقدیر نمادین از کادر درمان سایر کشورهای درگیر با پاندمی کرونا، به عنوان سایر برنامه‌های جشنواره «فرشته مهر» اشاره کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به هدف از نامگذاری این جشنواره با عنوان «فرشته مهر»، افزود: جشنواره فرشته مهر با هدف تقدیر و تشکر از اقشاری که هریک به نوعی به جامعه خدمات رسانی و مهرورزی کرده، اما کمتر دیده می‌شوند، برگزار می‌شود. در همین راستا نخستین جشنواره امسال و با هدف تقدیر از کادر درمان و در سال‌های آینده با هدف تقدیر از سایر گروه‌ها همچون پاکبانان، محیط بانان و غیره برگزار خواهد شد.

خشنود با بیان این‌که افتتاحیه نخستین جشنواره «فرشته مهر» پنج‌شنبه ۸ مهر برگزار می‌شود، گفت: علاقمندان تا اول شهریور ماه(روز پزشک) فرصت دارند تا آثار خود در زمینه‌های مختلف هنری و فرهنگی را ارسال کنند تا بعد از داوری و همزمان با اختتامیه جشنواره آثار برتر معرفی و تقدیر شوند.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

فوتسال آقایان – والیبال بانوان

هیأت مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ برگزار می کند: فوتسال آقایان پنجشنبه…

دیدار هیات مدیره نظام پرستاری تهران با رییس فدراسیون شطرنج

اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران با رییس فدراسیون شطرنج دیدار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید