صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : دو انتقاد نظام پرستاری نسبت به نحوه واکسیناسیون پرستاران

دو انتقاد نظام پرستاری نسبت به نحوه واکسیناسیون پرستاران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، دکتر آرمین زارعیان در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت واکسیناسیون پرستاران گفت: با توجه به جمعیت جامعه پرستاری و اهمیت این قشر باید میزان واکسیناسیون پرستاران بسیار بیشتر از آنچه که در حال حاضر است، باشد و شاید هم اکنون در بهترین شرایط۴۰ درصد از پرستاران واکسینه شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر انواع مختلفی از واکسن‌ها به پرستاران تزریق می‌شود و برای مثال عده‌ای از آن‌ها اسپونیک، عده‌ای دیگر سینوفارم، برخی واکسن بهارات هند و بعضی دیگر هم آستروزنکا دریافت می‌کنند و متاسفانه هیچ مرجعی وجود ندارد که تعیین کند کادر درمان باید چه واکسنی بزنند و این در حالی است که هر کدام از این واکسن درصد ایمنی بخشی متفاوتی دارند و برخی ایمنی بخشیشان کمتر و بعضی دیگر بیشتر است.

رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران اظهار کرد: ممکن است واکسن بهارات که نسبت بقیه واکسن‌ها ایمنی بخشی کمتری دارد برای افراد عادی مناسب باشد، اما برای کادر درمان که در معرض مستقیم ویروس کرونا قرار دارند، چندان مناسب نیست و بهتر است همه کادر درمان به صورت یکسان واکسن اسپوتنیک دریافت کنند.

وی افزود: از طرفی دیگر در حال حاضر با وجود اینکه واکسن آستروزنکا حواشی بسیار زیادی دارد، به پرستاران زده می‌شود و دخصوص آستروزنکا باید بگویم که اگر این واکسن خوب نیست، نباید آن را به هیچ کس زد و اگر هم خوب است، چرا برای عده‌ای تجویز می‌شود و برای عده‌ای دیگر توصیه نمی‌شود؟! و این امر از جمله مواردی است که تبعیض آمیز به نظر می‌رسد و حداقل احساس تبعیض در پرستاران ایجاد کرده است که البته درست یا غلطش باید مورد بررسی قرار بگیرد.

زارعیان توضیح داد: به طور کلی آنچه در حال حاضر برای پرستاران دغدغه است، این است که چرا پوشش واکسیناسیون در پرستاران بالا نیست و چرا نوع واکسنی که به آن‌ها تزریق می‌شود با واکسنی که به پرستاران زده می‌شود، متفاوت است.

انتهای پیام/

admin

پست های مرتبط

حضور اعضای ششمین دوره هیئت مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ در آیین بزرگداشت مقام پرستار

در مراسم بزرگداشت مقام پرستار روز چهارشنبه، یکم آذر ماه که به…

۲ آذر ۱۴۰۲

تجمع روز چهارشنبه جامعه پرستاری کشور از مردم و کادر درمان غزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات مدیره نظام پرستاری تهران، علی عباسی…

۲۶ مهر ۱۴۰۲

لیست صندوق های ثابت و سیار جهت شرکت در انتخابات نظام پرستاری منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، ششمین دوره انتخابات هیات…

۶ مهر ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید