صفحه اصلی > معاونت مراقبتهای پرستاری : دستورالعمل اجرایی طرح ‌«پرستار پیگیر» ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی طرح ‌«پرستار پیگیر» ابلاغ شد

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح «پرستار پیگیر» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، دکتر «مریم حضرتی» با اشاره به برنامه ششم توسعه، تحقق رویکرد سلامت جامع نگر و ارتقای کیفیت زندگی مردم افزود: با توجه به ضرورت آموزش به بیماران مبتلا به بیماری های مزمن بستری در بیمارستان و پیگیری وضعیت آنها پس از ترخیص، به منظور کاهش تعداد موارد بستری مجدد و مراجعات به اورژانس و همچنین، افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده هایشان، این معاونت درصدد است تا با فعال کردن واحد پیگیری در بیمارستان های کشور، دسترسی به اهداف فوق الذکر را تسهیل کند.

وی ادامه داد: این برنامه یکی از راهبردهای کلیدی برای پرستاران و سایر ارائه دهندگان خدمات مراقبتی به منظور تداوم مراقبت از بیمار به ویژه در دوره انتقال ازبیمارستان به منزل، تلقی می شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت درخصوص گروه هدف طرح پرستار پیگیر گفت: در فاز اول، گروه هدف طرح شامل، تمامی بیماران ترخیص شده مبتلا به بیماری های نارسایی مزمن قلبی، نارسایی مزمن انسدادی ریه، بیماران مبتلا به سکته قلبی است.

وی افزود: این طرح در بیمارستان های منتخب دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و شیراز به صورت پایلوت اجرا می شود.

معاون پرستاری تصریح کرد: طرح پرستار پیگیر، یک طرح مقطعی است که در آن بیماران به صورت مستمر و در یک بازه زمانی ۶ تا ۱۲ ماهه در بیمارستان های منتخب تحت مشاوره و پیگیری تلفنی قرار خواهند گرفت و در صورت موفق بودن اجرای پایلوت آن، در کل کشور نیز اجرایی می شود.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

دریافت مجوز جذب ۲۲۰۰ نیروی قراردادی در حوزه پرستاری

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز جذب ۲۲۳۸ نیروی قراردادی در حوزه پرستاری دریافت شده که در دست اقدام است و نوع تقسیم ‌بندی‌ها هم متناسب با نیاز استان‌ ها خواهد بود تا مشکل کمبود پرستار تا حدودی برطرف شود.

اجرای فاز ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران

معاون پرستاری وزیر بهداشت از اجرای مرحله ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای احراز پست مدیریتی پرستاری خبرداد.

اجرای پایلوت طرح پرستار پیگیر با هدف کاهش هزینه‌های بیمارستانی

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توضیحاتی درباره طرح پرستار پیگیر ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید