صفحه اصلی > انجمن های پرستاری و استخدامی : حالم خوب است و هیچ مشکلی ندارم/ پدر و مادرم از داوطلب شدن من خوشحال شدند

حالم خوب است و هیچ مشکلی ندارم/ پدر و مادرم از داوطلب شدن من خوشحال شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران به نقل از خبرگزاری آنا،‌واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کووید-۱۹ سه شنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۹ با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان امام خمینی (ره) با تزریق اولین واکسن کرونا به پارسا نمکی پسر وزیر بهداشت، واکسیناسیون سراسری بر علیه بیماری کرونا شروع شد و سپس یکی از بانوان پرستار بیمارستان امام خمینی (ره) به‌عنوان اولین دریافت‌کننده زن این واکسن  بود.

از واکسن روسی شناخت داشتم

سارا گودرزی متولد ۱۳۶۳، پرستار بخش ICU و اولین زن دریافت کننده واکسن اسپوتنیک در ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با پیش‌قدم شدنش برای دریافت واکسن کرونا روسی، گفت: ابتدا دوست داشتم که برای کشورم کاری انجام بدهم و نخستین انگیزه همین موضوع بود؛‌ همچنین زمانی که می‌خواستم این واکسن را دریافت کنم طبق مطالعاتی که از واکسن «اسپوتنیک وی» داشتم،  متوجه شدم تأثیرگذاری بهتری نسبت به واکسن فایزر دارد و می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به دیگر واکسن‌ها داشته باشد و خوشبختانه در حال حاضر حال خوبی دارم.

وی افزود: قبل از تزریق نسبت به واکسن مطالعه داشتم و اطلاعات اولیه خوبی نسبت به واکسن روسی اسپوتنیک کسب کردم؛‌ همچنین باید یک نفر برای تزریق این واکسن و تاثیرگذاری آن باید پیش قدم می‌شد.

واکنش مردم

پرستار بخش ICU  بیمارستان امام خمینی (ره) در پاسخ به این سؤال که پس از تزریق واکسن واکنش مردم نسبت به او چگونه بوده است گفت: پدر و مادرم جدا از اینکه برایشان جذاب بود به عنوان اولین زن این واکسن را دریافت می‌کنم برایشان بسیار خوشحال کننده بود که بدنم در برابر ویروس کووید-۱۹ ایمن شده است؛  همچنین بسیاری از مردم نسبت به احوال من نگران بودند و احوالم  را می‌پرسیدند.

وی در مورد واکنش‌ها در فضای مجازی گفت: پس از تزریق واکسن وقتی در فضای مجازی گشتی زدم متوجه شدم که دوستان بسیار قدیمی من نیز برای پیدا کردنم تلاش کرده بودند؛  البته من دنبال جذب مخاطب نبودم اما بسیاری از مردم در فضای مجازی از من سؤال می‌پرسیدند که این واکسن چگونه است.

گودرزی گفت: جالب‌ترین سؤالی که از من پرسیده می‌شد این بود که آیا واکسن  درد داشت، من هم در پاسخ با خنده می‌گفتم در طول زندگی یک انسان واکسن‌های زیادی می‌زند این نیز مانند دیگر واکسن‌ها بود.

نرجس خانعلی‌زاده را از قبل می‌شناختم

وی با اشاره به نرجس خانعلی‌زاده اولین زن شهید مدافع سلامت اظهار کرد: در طول مدت کرونا همکاران من رشادت‌های زیادی از خود نشان دادند و متأسفانه بسیاری از همکاران را از دست دادیم،‌ نرجس خانعلی‌زاده یکی از این زنان شجاعی بود که در همان روزهای نخست در خط مقدم مقابله با کرونا حضور پیدا کرد؛ من نرجس را به خوبی می‌شناختم دورادور باهم در ارتباط بودیم،  وقتی خبر از دست دادنش را شنیدم احساس خیلی بد داشتم، نرجس خانعلی‌زاده یکی از زنان شجاع بود و امیدوارم خدا به خانواده بزرگوارش صبر بدهد. 

اولین بانوی دریافت کننده واکسن روسی در ادامه گفت: همکاران من در طول مدت مقابله با کرونا خیلی رشادت از خود نشان دادند،  بسیاری از همکارانم شجاعانه برای مقابله با کرونا به شهادت رسیدند،  خیلی از خانواده‌ها عزیزانشان را از دست دادند و به نظرم مادر نرجس خانعلی‌زاده یک قهرمان است که چنین فرزند شجاعی را تقدیم جامعه کرده است.

دوست داشتم با نمکی حرف بزنم

اولین بانوی دریافت‌کننده واکسن اسپوتنیک در ایران در مورد برخورد با وزیر بهداشت نیز گفت: خیلی دوست داشتم در همان لحظه چند کلامی با آقای نمکی صحبت کنم اما متأسفانه فرصت نشد؛ ای کاش فرصتی می‌شد چند کلامی با وزیر صحبت کنم و مشکلات مربوط به پرستاری را به ایشان رو در رو بگویم.

لحظه پیروزی

وی در ادامه گفت: لحظه‌ای که انگشتانم را به نشانه پیروزی نشان دادم  احساس کردم که این لحظه باید ثبت شود،  بسیاری از هموطنانمان را به دلیل  بیماری کووید-۱۹ از دست داده بودیم لحظه تزریق واکسیناسیون روز بزرگی برای کشورم بود.

انتهای پیام/

admin

پست های مرتبط

مهلت ثبت‌‎نام انتخابات نظام پرستاری تمدید شد

براساس پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری، مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات نظام پرستاری تمدید شد.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

دیدگاهتان را بنویسید