صفحه اصلی > استخدامی و ویژه ها : تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال اجرایی می‌شود؟

تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال اجرایی می‌شود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در مراسم ارتقای دانشکده نیشابور به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی که در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد، گفت: تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال برای اولین بار اجرایی شده و از این ماه عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب از نظر اقتصادی و پزشکی و سلامت وابسته بودیم تصریح کرد: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر کشورمان در حوزه تولیدات دانش‌بنیان رشد ۴۳ درصدی داشته است و امروز کشورهای مجاور برای درمان به ایران به ایران سفر می‌کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه علیه ملت ایران، اظهار کرد: در کجای دنیا یک بیمار را تحریم می کنند؟ در سخت ترین شرایط با وجود تحریم ها توانستیم رشد پزشکی داشته باشیم و تحریم ها را دور زدیم و توانستیم کرونا را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه امروز کشورمان نیاز به تولید دارد تا بتوان بسیاری از نیازهای کشور در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و تجهیزات پزشکی را در داخل تامین کرد، افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، هدف ما حرکت به سمت مرجعیت علمی است که باید برای دستیابی به آن تلاش کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه من مدیر پشت میزی نیستم و تا امروز سعی کرده‌ام در بین مردم باشم، اظهار کرد: از همین جا قول می‌دهم هیچ کودک زیر چهار سال بدون کاشت حلزون نداشته باشیم.

عین اللهی تصریح کرد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سال ۸۸ مجوز خود را اخذ کرده بود و با وجود جمعیت بالا و دانشمندان تبدیل این دانشکده به دانشگاه حدود ۱۳ سال به تاخیر افتاد. خوشبختانه با مساعدت گروه‌های ارزیابی و بازرسان شورای گسترش موفق به اخذ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارتقا این شهرستان شدیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم با تلاش تمام مسئولین و خیرین استان و شهرستان نیشابور عقب افتادگی‌ها جبران شود، خاطر نشان کرد: با ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه نیازمند ارتقای شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف نیز می‌باشد همچنین بدنبال ارتقای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور هستیم و ارتقای دو دانشکده پزشکی نیشابور در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

admin

پست های مرتبط

مهلت ثبت‌‎نام انتخابات نظام پرستاری تمدید شد

براساس پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری، مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات نظام پرستاری تمدید شد.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

دیدگاهتان را بنویسید