صفحه اصلی > دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت و مطالبات جامعه پرستاری و انجمن های پرستاری و سازمان نظام پرستاری : بیانیه مهم سازمان نظام پرستاری در رابطه با مسائل روز خطاب به مردم و مسئولان پرستاران خسته اند، مردم رعایت کنید، مسئولان به وعده ها عمل کنید

بیانیه مهم سازمان نظام پرستاری در رابطه با مسائل روز خطاب به مردم و مسئولان پرستاران خسته اند، مردم رعایت کنید، مسئولان به وعده ها عمل کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران؛ سلام بر روح بلند قریب ۵۰ شهید پرستار و سایرمدافعان شهید نظام سلامت. سلام بر هشت ماه دفاع مقدس ایثارگرانه؛ مجاهدانه و مظلومانه سفید پوشان این مرز و بوم، سلام بر طاقت و صبر زینب گونه ۲۵۰ هزار پرستار و ۵۰۰هزار مدافع سلامت.

سلام بر زنان و مردانی که بر تن لباس های فضایی دارند و در رگهایشان خون سلیمانی. آنان که در لباس های فضایی غیر قابل تحمل ‌و در فضاهای غیر قابل تحمل تر زجر می کشند تا  مردم ایران عزیز زجر نکشند. جان می دهند تا برای یکایک ملت غیور ایران لذت زندگی توأم با سلامتی بیافرینند.

شیر زنان و شیر مردانی که در نهایت غیرت و شرف از شدت فعالیت در شرایط بسیار سخت و نفس گیر، نفس کم می آورند تا آحاد ملت ایران از نفس نیفتند.    

سلام بر پرستاری و پرستاران، سلام بر مدافعان سلامت و سلام بر لحظه لحظه های ایثار و گذشت و مظلومیت و معصومیت.

مردم عزیز ایران اسلامی

اگرچه طاقتمان زیاد و صبرمان بی اندازه است و جانمان را سر دست گرفته ایم و فدای نفس های تان می کنیم. اما باور کنید تعدادمان خیلی کم است و از مجموع ۱۱۰ هزار پرستار، حدود ۲۰ هزار نفر تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده اما باز هم ایستاده ایم. 

در این شرایط سخت بالغ بر پنج هزار نفر به علت ابتلا به کرونا از گردونه خدمت به شما مردم عزیز خارج شده اند و تعداد ۵۰ نفر از بهترین پرستاران در این راه به شهادت رسیده و به ملکوت اعلی پیوستند. 

بار مسئولیت ناشی از هجرت آنها و بار کاری هزاران نفر جداشدگان از خدمت روی دوش  زخم خورده ما پرستاران بازمانده، افتاده است. اما به هر قیمتی باشد همچنان مصمم به حمل این بار و رسالت سنگین تا قاف قله عشق با شما هستیم.   

مگر شیرین تر ازجان و جوانی چیزی داریم که فدای مردم عزیز و این  مرز و بوم و آب و خاک کنیم؟ همه شاهدید که در چه  شرایطی هستیم و چه می کنیم. اگر چه مثل روزهای نخست سرحال نیستیم و در فقد و فراق یاران عزیزمان غصه دار و خسته ایم اما با تمام توان ایستاده ایم، کم هستیم اما هستیم. 

به خاطر خدا و برای شما و برای میهن عزیزمان می مانیم؛ تلاش می کنیم تا سلامتی را به شما مردم هدیه کنیم. فقط مرگ بین ما و خدمت به شما فاصله خواهد انداخت.  

خواهش می کنیم شما نیز با مراقبت از سلامتی خودتان اندکی هوای ما را داشته باشید. این روزها کرونا با کسی شوخی ندارد. اصلا نمی خواهیم شما و عزیزان تان را در بستر بیماری  و روی تخت بیمارستان ببینیم. ملتمسانه از شما می خواهیم کمتر تردد کنید. حتما در رفت وآمدهای ضروری ماسک بزنید و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.

این روزها ظرفیت تخت بیمارستان ها پر و خدمت رسانی پرستاران موجود بی اندازه سخت شده است. اکنون فقط شما مردم هستید که می توانید به متوقف شدن چرخش این ویروس منحوس کمک کنید.

مسئولان محترم

از اینکه صدای ما را می شنوید، از اینکه جلسات بسیار زیادی را برای ما تشکیل داده اید، موافقت های قابل توجهی داشته اید، ابلاغیه های بسیار عالی به دانشگاه های علوم پزشکی  فرستاده اید و … از شما تشکر می کنیم.اما  واقعا در بیمارستانها و دانشگاه های علوم پزشکی چه خبر است؟ دانشگاه هایی چون گیلان، مازندران، گلستان، اهواز، دزفول، کردستان، خراسان، ایلام و… چه می کنند؟

تا کی بناست زحمت تمام مسئولان کشور در سطح چند دانشگاه بر باد رود و حوادثی چون مشهد، اصفهان، بابل و… اتفاق بیفتد؟

چرا با برخی مسئولان میانی یا عملیاتی در سطح دانشگاه ها یا بیمارستان ها که با اعمال سلیقه شخصی نه تنها زحمات مقامات بلند پایه کشور را هدر می دهند، بلکه باعث بی انگیزگی کامل مدافعان سلامت در این روزهای نفس گیر می شوند. برخورد قاطع نمی شود؟

بی شک برخی رفتارهای خودسرانه در خدمت به مردم و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا بسیار تاثیرگذار است.

در آخرین جلسات برگزار شده با مسئولان سازمان برنامه و وزارت بهداشت، بنا بود وزارت بهداشت، کمیته نظارتی قدرتمندی را برای نظارت بر استخدام ها، توزیع مناسب معوقات و تسریع در پروسه اعطای فوق العاده ویژه راه بیندازد؛ خوب است نتیجه این نظارت ها اعلام شود.

چرا اولویت‌های تعریف شده در دانشگاههای علوم پزشکی با اولویت‌های وزارت بهداشت و سطوح بالاترهم راستا نیست؟ چرا با وجود بیش از هفت هزار میلیارد تومان توزیع شده در دانشگاهها، معوقات پرسنل صفر نمی شود؟ چرا کارانه واضافه کارشان علیرغم جانفشانی های پرستاران این قدر کاهش یافته است؟

در این شرایط که بحرانی تر از دوران جنگ است قطعا چند فرمانده گروهان و گردان که مرتب باعث شکست در مواضع وهدر رفت روحیات رزمندگان خط مقدم شده اند باید عزل شوند.

امروز مدافعان سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی خطه شمال کشور به شدت گله مند هستند. برخی  دانشگاه های استان های جنوبی و غربی نیز همین طور و با وجود تخصیص بودجه های فراوان و به رغم اعطای سهمیه های استخدامی و… متاسفانه دست به اقداماتی زده اند که باعث دلسردی، موضع گیری و واکنش های مدافعان سلامت در این ایام ویژه شده است.

 به این گونه دانشگاه های علوم پزشکی که باعث واکنش های مدافعان سلامت می شوند، توصیه می کنیم، ایرادهای موجود را در تیم  های مدیریتی بیمارستان و دانشگاههای خود بجویند و مباد که پرستاران یا غیر پرستاران را مورد پرس و جو قرار دهند.

سازمان نظام پرستاری همیشه و به ویژه دراین شرایط سخت، خدمتگزار مردم و حامی سرسخت تمام کارکنان پرستاری و موظف به پیگیری مسائل حرفه ای، صنفی، معیشتی و حقوق همه جانبه اعضای خود یعنی همه کادر پرستاری و رده های وابسته است و تا حصول نتیجه این مسائل را پیگیری می کند. 

از مسئولین کشوری و روسای دانشگاههای علوم پزشکی می خواهیم سریعتر به وعده های داده شده مبنی بر تسریع دراعطای فوق العاده ویژه، تسریع دراستخدام ها و تغییر وضعیت ها، پرداخت معوقات و… عمل کنند و باعث شوند پرستاران عزیز با دلگرمی و انگیزه کافی به خدمت رسانی بپردازند.

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران

admin

پست های مرتبط

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

پرچم عزای حسینی(ع) در ارتفاعات پایتخت توسط پرستاران تهرانی به اهتزاز درآمد

دیدگاهتان را بنویسید