صفحه اصلی > پرستاری و اورژانس پیش بیمارستانی و انجمن های پرستاری : باید محدودیت‌های بیشتری در تهران اعمال شود/ ضرورت بازنگری جدی در دستورالعمل‌های بهداشتی

باید محدودیت‌های بیشتری در تهران اعمال شود/ ضرورت بازنگری جدی در دستورالعمل‌های بهداشتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، دکترعلیرضا زالی در گفتگویی با اشاره به اوج‌گیری کرونا در تهران اظهار کرد: محدودیت‌های اعمالی هفته‌های گذشته در آینده ادامه پیدا خواهد کرد و به نظر می‌رسد ما به دلیل شرایط خاص در تهران باید مداخلات بیشتری را اعمال کنیم.

وی افزود: در این هفته جلساتی را با نیروی انتظامی داشتیم و بنا شد از ظرفیت نهاد‌های  نظارتی در شرایط کنترل کرونا در تهران بیشتر استفاده شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران بیان کرد: باید بنا به شرایط موجود تصمیمات جدیدتری بگیریم  و به نظر می‌رسد ما نیازمند محدودیت بیشتر با قدرت بازدارندگی بالاتری خواهیم بود؛ چهره این اپیدمی بسیار خشن به نظر می‌رسد بنابر این باید در دستورالعمل‌های بهداشتی بازنگری صورت بگیرد.

وی گفت: متأسفانه با توجه به فرسایشی شدن کرونا، کادر درمانی خسته شده و با مشکل نیروی انسانی روبه‌رو هستیم؛ همچنین نیروهایی که به کرونا مبتلا می‌شوند برای بازگشت به چرخه درمان با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

دکتر زالی تأکید کرد:  اگر کماکان با افزایش آمار شیوع بیماری کرونا مواجه شویم و اعمال محدودیت جدیدی صورت نگیرد با توجه به  ظرفیت کم پتانسیل درمانی و کادر بهداشت به مشکل خواهیم خورد.

وی گفت: درخواست نیروی جدیدی برای اضافه شدن به کادر درمان داریم و سهمیه تخصیص داده شده فعلی پاسخگوی ما نیست و قرار است هرچه سریعتر وزارت بهداشت به این موضوع  رسیدگی کند.

منبع:آنا

برچسب ها :

admin

پست های مرتبط

آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری

ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید