صفحه اصلی > معاونت مراقبتهای پرستاری : اجرای آزمایشی ارایه مشاوره‌های آنلاین به خانواده‌های بیماران کرونا توسط پرستاران

اجرای آزمایشی ارایه مشاوره‌های آنلاین به خانواده‌های بیماران کرونا توسط پرستاران

معاون پرستاری وزیر بهداشت از اجرای پایلوت گزارش پرستاری الکترونیک و ارائه مشاوره های آنلاین به خانواده های بیماران بستری توسط پرستاران در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، دکتر «مریم حضرتی» در جلسه هم اندیشی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران، ضمن قدردانی از پرستاران و کادر درمانی در مبارزه و مقابله با بیماری کووید ۱۹، با اشاره به اجرای آزمایشی گزارش پرستاری الکترونیک و ارزیابی کلیه چک لیست های پرستاری به طور الکترونیک در دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: با اجرای این طرح پرستاران وقت بیشتری به مراقبت و درمان از بیماران خود اختصاص می دهند.

وی با اشاره به ارائه مشاوره های آنلاین توسط پرستاران به خصوص در دوران بیماری کرونا، افزود: خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشاوره های آنلاین به خانواده های بیماران بستری توسط پرستاران داده می شود که منجر به آرامش خاطر در خانواده بیماران و کاهش استرس آنها و همچنین موجب افزایش توانمندی خانواده ها در جهت خودمراقبتی از بیماران خود می شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت پیگیری بیماران پس از ترخیص، گفت: ۱۳۹۱ بیمار ترخیص شده از مراکز درمانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران تحت پیگیری تلفنی توسط پرستاران هستند.

حضرتی با تاکید بر تکریم پرستاران و حفظ جایگاه، شان و منزلت آنان، تصریح کرد: رهبر انقلاب در طول یک ماه، دو مرتبه از کادر درمانی و به ویژه پرستاران در خط مقدم مبارزه با بیماری کووید ۱۹ قدردانی کردند و این موضوع موجب تکریم و منزلت پرستاران در جامعه شد که باید برای حفظ آن باید بکوشیم.

وی با بیان اینکه نقش پرستاران در کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹ بیش از همیشه بر همه آشکار شد، عنوان کرد: مشکلات و فشارهایی که در روزهای نخستین شیوع کرونا در کشور بر بیمارستان ها وارد آمد، با مدیریت و مشارکت پرستاران مرتفع شد و می طلبد که مدیران پرستاری در تصمیم گیری های دانشگاه مشارکت داشته باشند و ما این موضوع را طی نامه ای از روسای دانشگاه ها و دانشکده ها درخواست کرده ایم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت از توسعه واحدهای Home care (مراکزخدمات و مشاوره پرستاری در منزل) در بیمارستان ها خبرداد و گفت: در همین راستا و برای جلوگیری از اضافه شدن بار بیمارستان ها، این مراکز مراقبت های لازم را به بیماران کووید۱۹ در منزل ارائه داده اند که علاوه بر تصویب و ابلاغ استاندارد خدمات مراقبت در منزل در بیماری کووید ۱۹ به دنبال پوشش بیمه ای آن هستیم.

پرستاران در بحران کرونا، فشار کاری زیادی متحمل شدند

همچنین، در این جلسه دکتر کوهپایه زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در سخنایی، مدیران پرستاری  را به عنوان یک پایگاه قدرتمند بیمارستانی دانست و گفت: تیم زحمتکش پرستاری جزو تیم های پرتلاش در زمان بحران کرونا بودند که فشارهای زیادی را تحمل کردند و در اینجا لازم است از حمیّت های گروه پرستاری تشکر کنم.

کوهپایه زاده با اشاره به چالش های کار پرستاری، گفت: ما تمام تلاش خود را به کار می بریم تا مشکلات این گروه برطرف شود و آنها از حمایت عادلانه برخوردار شوند.

بیشترین بارکاری برعهده گروه پرستاری بود

در ادامه این جلسه، معاون درمان دانشگاه نیز به صورت ویدئوکنفرانس از زحمات گروه پرستاری که در خط مقدم کرونا حضور داشتند، قدردانی کرد و در ادامه گفت: درطرح ملی مبارزه با کرونا بیشترین بارکاری بر عهده گروه پرستاری بود که فداکارانه و دلسوزانه در این ایام پرتلاش حاضر شدند.

 همچنین، در این جلسه دکتر قنبری، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گزارشی از اقدامات انجام شده جهت مقابله با  ویروس کرونا ارائه داد و دکتر حضرتی از خدمات ارائه شده توسط آنان قدردانی کرد.

براساس این گزارش، در این جلسه مدیران پرستاری به بیان خواسته ها و مطالبات خود پرداختند و پیگیری تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، توجه به مسائل حقوقی، پاداش و نحوه پرداخت کارانه ها، آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی، ارتقای تشکیلات سازمانی حوزه پرستاری، سختی و حجم کار پرستاری، نحوه محاسبه ساعات اضافه کاری و ارائه تشویق ها و رتبه بندی کادر پرستاری و حفظ جایگاه پرستاران، از جمله مطالبات آنها بود. انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

دریافت مجوز جذب ۲۲۰۰ نیروی قراردادی در حوزه پرستاری

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز جذب ۲۲۳۸ نیروی قراردادی در حوزه پرستاری دریافت شده که در دست اقدام است و نوع تقسیم ‌بندی‌ها هم متناسب با نیاز استان‌ ها خواهد بود تا مشکل کمبود پرستار تا حدودی برطرف شود.

اجرای فاز ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران

معاون پرستاری وزیر بهداشت از اجرای مرحله ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای احراز پست مدیریتی پرستاری خبرداد.

اجرای پایلوت طرح پرستار پیگیر با هدف کاهش هزینه‌های بیمارستانی

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توضیحاتی درباره طرح پرستار پیگیر ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید