صفحه اصلی > فرهنگی ، هنری ، ورزشی : اثر بنکسی در ستایش کادر درمانی

اثر بنکسی در ستایش کادر درمانی

«بنکسی» هنرمند ناشناس بریتانیایی اثر جدید خود را با موضوع ستایش کارکنان حوزه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند به یکی از بیمارستان‌های بریتانیا اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران و به نقل از آرت‌نت، «بنکسی» در این اثر، پسرکی را حین بازی با عروسکی شنل‌پوش در لباس یک پرستار به تصویر کشیده است.

در کنار این کودک، سبدی که عروسک قهرمانانی همچون «مرد عنکبوتی» و «بت‌من» در آن رها شده‌اند به چشم می‌خورد.

«بنکسی»  این اثر جدید را به همراه یادداشتی به بیمارستان عمومی «ساوت‌همپتون» اهدا کرده است. این بیمارستان میزبان محققان ویروس «کرونا» است که در تلاش برای کشف واکسن این ویروس هستند.

قرار است این اثر هنری تا پاییز در همین بیمارستان در معرض نمایش گذاشته شود و سپس در یک حراجی به فروش برسد. سود حاصل از فروش این اثر به «سرویس سلامت همگانی» اهدا خواهد شد  و با توجه به تاریخچه فروش آثار پیشین «بنکسی» می‌توان انتظار داشت مبلغ قابل توجهی از فروش آن حاصل شود.

این نخستین اثر «بنکسی» از زمان شروع قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا نیست. این هنرمند پیش‌تر از مجموعه‌ای از نقاشی‌های جدید بر روی دیوار خانه‌اش رونمایی کرده بود.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون نقاشی‌های او بارها از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

انتهای پیام

admin

پست های مرتبط

فوتسال آقایان – والیبال بانوان

هیأت مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ برگزار می کند: فوتسال آقایان پنجشنبه…

دیدار هیات مدیره نظام پرستاری تهران با رییس فدراسیون شطرنج

اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران با رییس فدراسیون شطرنج دیدار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید