صفحه اصلی > وزارت بهداشت : آمار مبتلایان کرونا تا روز یک‌شنبه ۳۰ شهریور/ مبتلایان جدید ۳۰۷۹ و فوتی‌ها ۱۸۳نفر+جزئیات

آمار مبتلایان کرونا تا روز یک‌شنبه ۳۰ شهریور/ مبتلایان جدید ۳۰۷۹ و فوتی‌ها ۱۸۳نفر+جزئیات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، سیما سادات لاری ظهر امروز در ارتباط با وضعیت ابتلای کرونا در کشور با اشاره به تعداد مبتلایان گفت: از دیروز تا امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی بستری شدند.

وی با بیان این‌که مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۴۲۲ هزار و ۱۴۰ نفر رسید، گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۳ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۳۰۱ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که خوشبختانه تاکنون ۳۵۹ هزار و ۵۷۰ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، افزود: ۳ هزار و ۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۶۲۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص استان‌های با وضعیت قرمز و هشدار افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، قم، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

admin

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید