صفحه اصلی > سایر : پرستاری دندانپزشکی

پرستاری دندانپزشکی

پرستاری دندانپزشکی

در پرستاری دندانپزشکی ، به عهده گرفتن مسئولیت ضد عفونی کردن ابزارها ، حفظ تجهیزات عملیاتی دندانپزشکی و اطمینان از وجود کلیه مواد و ملزومات مربوطه از وظایف این شغل است. از جمله یادداشت برداری هنگام دندانپزشکی در حال معاینه بیمار ، همکاری نزدیک با دندانپزشک ، پاسخ سریع به درخواست ها و همچنین مسئول اطمینان از استانداردهای بالای پاکیزگی و کنترل عفونت از دیگر کار هایی است که پرستاری دندانپزشکی انجام می دهد.

باید مهارت داشته باشد

تدبیر و اختیار از ویژگی های مهم یک پرستار دندانپزشکی است ، شما اطلاعات محرمانه بیمار را کنترل کرده و از افرادی که مضطرب هستند مراقبت می کنید. شما باید از اینکه به عنوان عضوی از یک تیم کار می کنید خوشحال باشید و مایل به یادگیری و درک علمی در پشت دندانپزشکی باشید. در این شغل با طیف گسترده ای از مردم روبرو خواهید شد ، هرکدام ویژگی ها و نگرانی های خاص خود را دارند بنابراین باید با درایت و صمیمی باشید و بتوانید به دیگران مشاوره دهید. شما اغلب باید دستورالعمل های دندانپزشک را دنبال کنید.

یک پرستار دندانپزشکی یا یک متخصص بهداشت دندان مسئول بیشتر مراقبت از بیمار است که در مطب دندانپزشکی اتفاق می افتد. آن ها با دندانپزشکان و گاهی اوقات متخصصان ارتودنسی کار می کنند تا نظافت و سایر اقدامات معمول مراقبت از بیماران را انجام دهند. آن ها در وهله اول مسئول اولین معاینه دندان ها و لثه ها هستند و همچنین بیشتر تمیز کردن های معمول را انجام می دهند. در اکثر مطب ها ، پرستاران دندانپزشکی همچنین نقش اصلی در آموزش مراقبت از دندان های خود به بیماران دارند ، به ویژه با آموزش صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و روش های معمول.

چشم اندازهای شغلی ، چشم انداز اشتغال و توسعه شغلی

این مسیر شغلی محبوب برای علاقه مندان به رشته های مرتبط با پزشکی یکی از شغل های سریع رشد است و انتظار می رود برای مدتی به همین ترتیب ادامه یابد.  به طور کلی ، پرستاران دندانپزشکی بدون تغییر کامل شغل به سمت های مختلف حرکت نمی کنند.

شرایط کار و محیط

به طور معمول ، پرستاران دندانپزشکی در مطب دندانپزشکی یا ارتودنتیست کار می کنند ، اگرچه برخی از آن ها ممکن است در مطالعات تحقیقات بالینی نیز کار کنند. این شغل شامل جابجایی زیاد و کار مستقیم با بیماران است ، هرچند ممکن است به برخی از پرونده های ثبت و کار در مطب نیز نیاز باشد. این معمولاً یک کار پرتنش محسوب نمی شود و پرستاران دندانپزشکی بندرت بیش از یک هفته تمام وقت کار می کنند.

admin

پست های مرتبط

کمبود ۶ میلیون پرستار در جهان

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرستاران را از مهم ترین منابع انسانی نظام سلامت خواند و اعلام کرد: کمبود گروه پرستاری توسط سازمان بهداشت جهانی، اصلی ترین مشکل کمبود نیروی انسانی نظام های سلامت است.

۲۷ خرداد ۱۴۰۲

پیام تبریک اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران بزرگ به مناسبت عید نوروز

، اعضای هیات مدیره نظام پرستاری تهران به مناسبت آغاز سال جدید بیانیه ای را منتشر کردند .

اجرای قانون تعرفه‌گذاری با وجود پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری متوقف شده است

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری تهران، گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری با توجه به پیگیری‌های متعدد سازمان نظام پرستاری متوقف شده و مراحل بعدی این قانون تاکنون پرداخت نشده است.